Offering you a complete choice of products which include single girder eot cranes.
₹ 750000 / unit Get Latest Price
| Capacity | 0.5 ton |
| Maximum Lifting Capacity | 5 Ton |
| Load Capacity | 6 Ton |
| Lift Height | 6 m |
| Span | 10 m |
| Girder Type | Single |
| Usage/Application | Material Handling |
| Power Source | Electric |
| Product Type | Single Girder |
| Crane Type | EOT |
| Lifting Speed | 10 m/min |
| Brand | Gayatri Metal Industries |
| Phase | 3 Phase |
| Frequency | 60 Hz |
| Voltage | 440 V |
| Color | Yellow |
| Material | Mild Steel |
Mohit (Partnership)
Gayatri Metal Industries
788, Sihani Road, Near Lajwanti Palace
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India