Pioneers in the industry, we offer roll forming machine, c channel roll forming machine, uni strut channel roll forming machines and c purlin roll forming machine from India.
₹ 1550000 / Piece Get Latest Price
| Profile Type | Roof sheet |
| Forming Speed | 8 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Sheet Width | 1050 mm |
| Main Motor Power | 5.5 kW |
| Material Grade | PPGI |
| Cutting Type | Hydraulic cut |
₹ 1800000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Usage/Application | C chennel Forming Machine |
| Cutting Type | Hydraulic |
| Automation Grade | Semi Automatic |
₹ 1800000 / Piece Get Latest Price
| Profile Type | Roof sheet |
| Sheet Thickness | 0.3 mm |
| Forming Speed | 8 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Sheet Width | 600 mm |
| Main Motor Power | 5.5 kW |
| Material Grade | PPGI |
| Cutting Type | Hydraulic cut |
₹ 1800000 / Piece Get Latest Price
| Purlin Size | 80 mm |
| Purlin Thickness | 1.5 mm |
| Forming Speed | 8 m/min |
| Automation Grade | Automatic |
| Main Motor Power | 11 kW |
| Roll Stations | 14 stations |
| Material Grade | GI |
Mohit (Partnership)
Gayatri Metal Industries
788, Sihani Road, Near Lajwanti Palace
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India