We are a leading Manufacturer of metal roofing sheet making machine and profile sheet making machine from Ghaziabad, India.
₹ 1500000 / Piece Get Latest Price
| Sheet profile | Corrugated |
| Sheet thickness | 0.3 mm |
| Automation grade | Fully Automatic |
| Forming stations | 8 stations |
| Line speed | 8 m/min |
| Power requirement | 5 kW |
| Max sheet width | 800 mm |
| Decoiler type | Manual |
| Cutting type | Hydraulic shear |
| Control system | PLC Control |
₹ 1500000 / Piece Get Latest Price
| Sheet profile | Corrugated |
| Sheet thickness | 0.3 mm |
| Automation grade | Fully Automatic |
| Forming stations | 8 stations |
| Line speed | 8 m/min |
| Power requirement | 5 kW |
| Max sheet width | 800 mm |
Mohit (Partnership)
Gayatri Metal Industries
788, Sihani Road, Near Lajwanti Palace
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India