Prominent & Leading Manufacturer from Ghaziabad, we offer corrugated roof forming machine, metal sheet roll forming machine, roof forming machine, roof panel roll forming machine, color steel roof forming machine and gi sheet roll forming machine.
₹ 1400000 / Piece Get Latest Price
| Sheet profile | Corrugated |
| Sheet thickness | 0.3 mm |
| Automation grade | Fully Automatic |
| Forming stations | 8 stations |
| Line speed | 8 m/min |
| Material | Aluminium, GI |
| Cutting type | Hydraulic shear |
₹ 1500000 / Piece Get Latest Price
| Sheet Width | 660 mm |
| Sheet Thickness | 0.3 mm |
| Forming Speed | 8 m/min |
| Profile Type | Tile profile |
| Automation Grade | Automatic |
| Main Motor Power | 5.5 kW |
| Material Grade | Aluminium |
| Cutting Type | Hydraulic cut |
₹ 1500000 / Piece Get Latest Price
| Sheet profile | Corrugated |
| Sheet thickness | 0.8 mm |
| Automation grade | Fully Automatic |
| Forming stations | 8 stations |
| Line speed | 8 m/min |
| Material | GI |
| Cutting type | Hydraulic shear |
₹ 1000000 / Piece Get Latest Price
| Sheet profile | Corrugated |
| Sheet thickness | 0.3 mm |
| Automation grade | Fully Automatic |
| Forming stations | 8 stations |
| Line speed | 8 m/min |
| Material | GI |
| Cutting type | Hydraulic shear |
₹ 1500000 / Piece Get Latest Price
| Sheet profile | Corrugated |
| Sheet thickness | 0.3 mm |
| Automation grade | Fully Automatic |
| Forming stations | 8 stations |
| Line speed | 8 m/min |
| Material | GI |
| Cutting type | Hydraulic shear |
₹ 1400000 / Piece Get Latest Price
| Sheet Width | 660 mm |
| Sheet Thickness | 0.3 mm |
| Forming Speed | 8 m/min |
| Profile Type | Tile profile |
| Automation Grade | Automatic |
| Main Motor Power | 5.5 kW |
| Material Grade | PPGI |
Mohit (Partnership)
Gayatri Metal Industries
788, Sihani Road, Near Lajwanti Palace
Ghaziabad - 201001, Uttar Pradesh, India